dnes je 16.7.2024

Input:

Vzor projevu - vítání občánků

17.10.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.3.0.6 Vzor projevu – vítání občánků

reed

Vzor ke stažení zde

Vzor
Vážení rodiče,

vítáme Vás všechny v tuto slavnostní chvíli v nejkrásnějších prostorách naší radnice. A spolu s Vámi vítám Vaše nejdražší, nové občany naší obce (města). Před několika lety to byli právě Vaši rodiče, kteří tu takto stáli nad Vaší kolébkou. Čas rychle uplynul, stali jste se dospělými a založili vlastní rodiny.

Zatím jsou Vaše děti jen nemluvňaty, malými uzlíčky, které potřebují stálou, každodenní péči Vás, svých rodičů. Neumějí ještě slovy vyjádřit své požadavky a potřeby, sdělit Vám svoje bolesti. Někdy pláčou, zdají se mrzuté. V těch chvílích hledejte příčinu nejen v nich, ale i u sebe. Je to možná proto, že je sami nechápete, protože Vám nedovedou sdělit své pocity. Naopak jejich úsměv ve tváři je pro Vás odměnou za to, když jim porozumíte.

Úkolem Vás, rodičů, je umožnit a ulehčit jim vstup do života. Naučit je v rodině vše potřebné pro styk a sblížení s ostatními dětmi, naučit je jednat s lidmi, které budou v životě potkávat. Vychovávejte je podle svého svědomí co nejlépe. Učte je smyslu pro kvalitu v jejich každodenní činnosti. Vštěpujte jim cit pro dary naší země, krásy přírody a okolí, učte je vztahu k přírodě, ceně života každé rostliny a každého živočicha. Učte je lásce k přírodě a nutnosti jejího zachování pro další generace. Nezapomeňte v nich probudit smysl pro humánnost našeho života, péči o

Nahrávám...
Nahrávám...