dnes je 22.2.2024

Input:

Přílohy

20.2.2008, Zdroj: Verlag Dashöfer

5.2.1.4.0 Přílohy

5.2.1.4.0.1 Příloha 1: Dotaz: Zastoupení účastníka řízení

Mgr. Petr Anton

dotaz, odpověď
Dotaz:

Zastoupení účastníka řízení

Můžu zastupovat účastníka řízení na základě plné moci v občanskoprávní věci, i když nemám právnické vzdělání?

Odpověď:

Ano, občanský soudní řád to umožňuje. Dle § 24 odst. 1 občanského soudního řádu (zákon č. 99/1963 Sb.) se účastník řízení může dát v řízení zastoupit zástupcem, jehož si zvolí, a to bez jakéhokoli požadavku na vzdělání zástupce. To tedy znamená, že zástupcem může být kdokoli

Nahrávám...
Nahrávám...