dnes je 21.7.2024

Input:

Hydrogeologický vrt a možnost odběru vody

21.2.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Je možné na základě souhlasu podle § 17 odst. 1 písm. i) zákona č. 2548/2001 Sb., vodního zákona odebírat vodu pro zásobování?

Odpověď:

Udělení souhlasu podle § 17 odst. 1 písm. i) vodního zákona neumožňuje využívání vrtu k zásobování pitnou vodou.

Případné využití vrtu pro zásobování pitnou vodou je možné teprve po vyhodnocení zdroje vody k tomu povolanou odbornou osobou (hydrogeologem) a schválení takového postupu vodoprávním úřadem.

Nahrávám...
Nahrávám...