dnes je 20.5.2024

Input:

51/2020 Sb., Zákon o územně správním členění státu a o změně souvisejících zákonů (zákon o územně správním členění státu)

č. 51/2020 Sb., Zákon o územně správním členění státu a o změně souvisejících zákonů (zákon o územně správním členění státu)
ZÁKON
ze dne 29. ledna 2020
o územně správním členění státu a o změně souvisejících zákonů (zákon o územně správním členění státu)
Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:
ČÁST PRVNÍ
ÚZEMNĚ SPRÁVNÍ ČLENĚNÍ STÁTU
§ 1
Základní územně správní členění
(1) Území České republiky se pro výkon státní správy člení na správní obvody krajů.
(2) Správní obvod kraje s výjimkou správního obvodu hlavního města Prahy se člení na správní obvody obcí s rozšířenou působností.
(3) Správní obvod obce s rozšířenou působností je vymezen výčtem území obcí a vojenských újezdů.
(4) Území obce a území vojenského újezdu je vymezeno hranicí jednoho nebo více souvislých katastrálních území.
§ 2
Další územně správní členění
(1) Prostřednictvím správních obvodů obcí s rozšířenou působností jsou vymezeny okresy.
(2) V hlavním městě Praze jsou na úrovni okresů vymezeny prostřednictvím správních obvodů městských částí obvody.
§ 3
Členění správních obvodů krajů na správní obvody obcí s rozšířenou působností
(1) Správní obvod Středočeského kraje se člení na správní obvody obcí s rozšířenou působností, kterými jsou Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čáslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Příbram, Rakovník, Říčany, Sedlčany, Slaný, Vlašim, Votice.
(2) Správní obvod Jihočeského kraje se člení na správní obvody obcí s rozšířenou působností, kterými jsou Blatná, České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Milevsko, Písek, Prachatice, Soběslav, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Vimperk, Vodňany.
(3) Správní obvod Plzeňského kraje se člení na správní obvody obcí s rozšířenou působností, kterými jsou Blovice, Domažlice, Horažďovice, Horšovský Týn, Klatovy, Kralovice, Nepomuk, Nýřany, Plzeň, Přeštice, Rokycany, Stod, Stříbro, Sušice, Tachov.
(4) Správní obvod Karlovarského kraje se člení na správní obvody obcí s rozšířenou působností, kterými jsou Aš, Cheb, Karlovy Vary, Kraslice, Mariánské Lázně, Ostrov, Sokolov.
(5) Správní obvod Ústeckého kraje se člení na správní obvody obcí s rozšířenou působností, kterými jsou Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Rumburk, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Žatec.
(6) Správní obvod Libereckého kraje se člení na správní obvody obcí s rozšířenou působností, kterými jsou Česká Lípa, Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Nový Bor, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod.
(7) Správní obvod Královéhradeckého kraje se člení na správní obvody obcí s rozšířenou působností, kterými jsou Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí.
(8) Správní obvod Pardubického kraje se člení na správní obvody obcí s rozšířenou
Nahrávám...
Nahrávám...